top of page

İşte Çeşit Çeşit Hıngallar

01) HINGALKLÂS

 

Klâsik Hıngal;

kıymalı, beyaz hamurdan... Dağıstan dilinde “lezzetli aş / hamur parçaları” anlamına gelen Hıngal, genel olarak Kafkasya’da ve tabii biz Dağıstanlılarda çok kıymetli bir yemektir. Bölgelere göre yapımı farklılık gösteren bu klâsik ürün, bizde HıngalKlâs adıyla bilinir ve Hıngal Ailesi’nin amirâl gemisidir...

02) HINGALZÂDE

 

Cevizli + Soğanlı + Havuçlu Hıngal; rengi turuncu tadı uçurucu bu çeşidimiz, nâzende hali ve asilzâdelere has lezzetiyle pek beğenilir. HıngalZâde her ne kadar saray kökenli değilse de kendi azametini tadıcısına sunarak damakta özel bir yer edinir, bilinçaltının çeperlerine işlenir.

03) HINGALYÂKUT

 

Ispanaklı Hıngal; yâkut yeşili rengiyle tabiat ananın Çark-ı Hıngal üzerindeki nefesidir. Peynir ve çeşitli baharatlarla zenginleşen HıngalYâkut’un lezzeti, adeta ferah bir esinti gibi damağı sarar, dağların yamaçlarından süzülen ırmak serinliği gibi ruhu okşar.

klas
zade
yakut

Ve 12 Üyeli Hıngal Ailesi

hıngal ailesi

TÜM ÇEŞİTLER,

SATIŞ FİYATLARI

VE ÇALIŞMA KOŞULLARI 

(İNDİR)

05) HINGALCAN

 

Acılı Kıymalı Hıngal;

Aile’nin en iddialı tatlarından... Rengi bordo olan HıngalCan’ın

tek farkı sadece acı oluşu değil elbette. Damakta bıraktığı aşamalı lezzet dağarcığı sayesinde kendini özleten ve “Can’ım!” övgüsünü hak eden bir kişiliğe sahiptir.

04) HINGALPEYO

 

Peynirli Hıngal;

beyaz üzeri kırmızı - yeşil kırçıllarıyla adeta sürrealist tablo gibidir. Tam yağlı peynir lezetinin yanı sıra çok nadide bir kekik türüyle tatlandırılan HıngalPeyo, tahmin ötesi edasıyla damağınızda vakur bir kimlik kazanır.

Ve hep hatırlanır.

peyo
can
soy
06) HINGALSOY

 

Soya Kıymalı Hıngal;

et yemeyen ama lezzetinden de vaz geçemeyenler için ideâldir. Açık kahve rengiyle mütevazı bir tavır sergileyen HıngalSoy, her Kafkasyalı kardeşimizin anmaktan mutluluk duyduğu “boylar - soylar” aidiyetini temsil eder. Bu elbette kültürel bir motiftir; asla

milliyetçi kimliğe bürünmez, kimseyi üzüp incitmez.

09) HINGALBİLİ

 

Tavuklu Hıngal; geleneksel mantıya alternatif olan, tat çeşnisine “beyaz cazibe” sunan HıngalBili, farklı un harmanıyla da kardeşlerinden ayrılır. Ten renginin çekiciliğine sahip olsa da, aldığı “aile terbiyesi” ve özgün karakteriyle sadece lezzet vaat eder. Kendisiyle tanışanların

diline persenk olan “geh bili bili” nakaratı ise geçicidir :)

08) HINGALMANIA

 

Somon Balıklı Hıngal; Aile’nin en çılgınıdır ve “Yok artık!” nidalarının kahramanı olarak inovasyon manyağıdır. Hamuru doğal siyah renkte, iç harcı turuncu - yeşil - sarı lezzetlerle dolu olan HıngalMania’nın tabak düzeni de farklıdır ve suda haşlanmayıp yağda kızartılır. Sadece balık adamlara değil, yeni olana sevdalı bütün damaklara layıktır.

07) HINGALİSTAN

 

Minik Parça Etli + Taze

Isırgan Otlu Hıngal; dağlar

ülkesi Dağıstan’ın adı, tadı ve yansımasıdır. Bir doruktan diğerine, vadiden azgın derelere rakseden efsanevi Zümrüt-ü Anka’nın ruhu misali, Hıngalİstan da Hıngalgillerin lideridir. Yani bir Kafkasyalı için Şeyh Şâmil ne ise... Anladınız siz onu :)

mania
istan
bili
10) HINGALVEJA

 

Sebzeli Hıngal; hafif ve çok lezzetli olan bu çeşidimiz damak zevkine düşkün herkese hitap ediyor elbette, fakat özellikle kırmızı eti sofrasından kaldırmış vejeteryanlar için gerçekten bire bir... Malûm, hiçbir Hıngal’da gıda boyası kullanmıyoruz. HıngalVeja’nın derin okyanus mavisi rengi de tamamen doğal, sağlıklı ve gizemli.

11) HINGALPATO

 

Patatesli Hıngal; lezzeti ve

nefasetiyle Aile’nin temel

direklerindendir. Rengi kanarya

sarısı olan HıngalPato’nun talipleri kendisine tutkuyla bağlıdır.

Sivaslı ve Çerkes kardeşlerimizin

bir bölümü içinse o “Hengel”

ya da “Hingel”dir.

12) HINGALİYE

 

Kahveli + Peynirli Hıngalkadın zarafetinin “Çark-ı Hıngal”daki marifetli eli... Peynir lezzetini kahve tutkusuyla birleştiren Hıngalİye’nin damakta bıraktığı tat, olgun bedendeki genç kız ruhu gibidir. Kepekli unla yapılır, kahvenin rengi ve tadını alır, peynirin mayasıyla şahlanır. Cesaret ve yenilik timsalidir; yani onu tercih edenler gibi.

veja
pato
iye

Renklendirmeler Doğal Gıdalarla Yapılır, Kesinlikle Boya Kullanılmaz

doğal gıda

Haydi Hıngal Yapalım

hıngal yapalım

Restoranımız Güneş'in Sofrasında Porsiyon Fiyatlarımız

SUDA HAŞLAMA (KLASİK):
25,00 TL : HINGALKlâs, HINGALCan, HINGALPato, HINGALPeyo, HINGALYâkut, HINGALİye, HINGALBili, HINGALVeja.
27,50 TL : HINGALZâde, HINGALİstan, HINGALBal

-

bottom of page